تبلیغات
بسیجیان قائمیه - شهید عبد الرحمان میرزایی
بسیجیان قائمیه


ثبت مشخصات شهدای دانش آموز                    بخش : چنارشاهیجان


 آپلود عکس

  نام و نام خانوادگی شهید:  عبد الرحمان میرزایی                نام پدر:شهریار                              محل شهادت:فکه

 دانش آموز کلاس :سوم                                                              دوره :  راهنمایی                              رشته : عمومی

تاریخ تولد:  ۱ /  ۱ /  ۴۷ ۱۳                                                                                                                   تاریخ  شهادت:  ۱۰  / ۲  /۶۱ ۱۳

 

  

 


                                                  چکیده ای اززندگی نا مه شهید
شهید عبدالرحمن میرزایی در سال ۱۳۴۷ در خانواده ای مذهبی در محله اولاد میرزاعلی قائمیه متولد شدند .هفت سالگی وارد دبستان شدپس از پایان دوره ابتدایی  مقطع راهنمایی را در مدرسه راهنمایی شهید دکتر شریعتی محله ادامه داد. در مجالس دینی و مذهبی شر کت می کرد در خواندن نماز اول وقت تاکید زیاد داشتند. در حل مشکلات اقوام و خویشان و حتی دوستان اصرار داشتند و با  گروههای منافق و ترو ریستها علاوه بر ارشاد در گیری فیزیکی هم داشتند .با دوستان مهربان بودند و در نهایت با کمی سن تصمیم به دفاع از مرز وبوم گرفتند و راهی جبهه های حق علیه باطل شدند این شهید بزرگوار در طول مدتی که در جبهه حضور داشتند عاشقانه وخالصانه با دشمن بعثی نبرد کردند تا اینکه در منطقه فکه با اصابت تیر مستقیم به درجه رفیع شهادت نایل آمدند .

 

 

برگزیده ای از فعالیتهای مذهبی؛علمی؛هنری وورزشی شهید

در ادعیه ها یی که در مساجد برگزار می شد شرکت فعال داشتند علاقه به علم وتحصیل علوم انسانی و مذهبی داشتند- در مسابقات ورزشی سطح مدرسه شرکت فعال داشتند شرکت فعال در نماز های جماعت مساجد -در مسابقات مدارس شرکت مینمودند – عضو فعال پایگاه مقاومت بودند وبا افراد ضد انقلاب در منطقه مبارزه پی گیر داشتند.
                                              فرازی از وصیتنامه  شهید
سلام بر مهدی و نایب بر حقش امام خمینی (ره )ابراهیم زمان و بت شکن تاریخ و سلام بر پدر ومادرم که با رنج و مشقت زیاد مرا بزرگ کردند از پدر و مادرم می خواهم که با شهید شدن من ناراحت نشوند که دشمنان نگاه کنند و خوشحال شوند احکام اسلام را فراموش نکنند. از مال دنیا چیزی ندارم ، کتابهایی در کیف دارم ، نوشته ام که آنها را به چه کسی بدهید و مابقی را به کتابخانه مسجد بدهید، لباسهایم را به فقیران بدهید. پرچم سبزی بر در خانه مان بزنید. از همه اقوام وبستگان ودوستان می خواهم که مرا حلال کنند واگر در حق آنها بدی کرده ام مرا ببخشند.

 کاری از سایت مجلس شهدا

نوشته شده در تاریخ شنبه 2 بهمن 1395 توسط علی رنجبرشبان


آخرین مطالب


درباره وبلاگ
منوی اصلی
جستجو
موضوعات
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
پیوندهای روزانه
آمار سایت
جعبه حدیث
دیگر امکانات